Tło

Kacper Ławniczek

Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz absolwent architektury na Politechnice Poznańskiej. Jego zainteresowania koncentrują się na aspektach prawa budowlanego, nieruchomości i zagospodarowania przestrzennego. Rozwija się w kierunku prawa inwestycji i procesów budowlanych.

Nieustannie poszukuje nowych wyzwań i możliwości rozwoju. Jest laureatem XI edycji projektu naukowego „Debiut Naukowy”, dzięki czemu opublikował esej o tematyce organizacji procesu projektowego w monografii „Implementacja Idei Europejskiego zielonego ładu determinantą w realizacji założeń zrównoważonego rozwoju”. Bierze udział w konferencjach naukowych. Swoją prezentację przedstawił m.in. na międzynarodowej konferencji „Zrównoważony rozwój a Europejski Zielony Ład”.

Kacper jest pasjonatem kawy, a w szczególności jej alternatywnych metod parzenia. Jego architektoniczne zainteresowanie wzbudzają projekty wieżowców i budynków wysokich. Aktywnie spędza wolny czas, lubi podróże rowerowe po Polsce i grę w tenisa ziemnego.