Tło

Adrian Zywert

Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wyjątkowym zapałem zgłębia wiedzę nt. szeroko pojętego prawa cywilnego, prawa budowlanego, prawa karnego gospodarczego, a w ramach hobby – zajmuje się wąskim działem prawa międzynarodowego, jakim jest prawo kosmiczne.

Nie obawia się sprawdzać swojej wiedzy w konkursach dotyczących zagadnień prawnych, jest m.in. laureatem konkursu UAM z Doktryn Polityczno-Prawnych organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań w porozumieniu z WPiA. Brał również udział olimpiadach filozoficznych oraz historycznych. Interesuje się fizyką, astronomią oraz psychologią, w tym pracami Carla Gustawa Junga, Jordana Petersona, a z rodzimego podwórka prof. Romana Ossowskiego.

Na bieżąco śledzi rozwój technologii kosmicznej oraz uczy się fizyki teoretycznej w zakresie, na jaki pozwala mu amatorski charakter. Gdyby nie zdecydował się na karierę w zawodzie prawniczym już na poziomie liceum, to z pewnością spróbowałby swoich sił jako badacz naukowy. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu filozofii postmodernistycznej i logiki, a w przyszłości zamierza ukończyć studia na kierunku filozofii. W pracy zawodowej wykorzystuje wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych.

Doświadczenie w przemawianiu wraz z umiejętnością logicznej argumentacji zdobył na turniejach debat oraz w kole debaty oksfordzkiej. Poza rozwojem intelektualnym uprawia sport. Trenował siatkówkę, siatkówkę plażową oraz football amerykański. Ceni sobie sporty drużynowe na płaszczyźnie poważnej rywalizacji oraz wspólnej rozrywki ze znajomymi.